AKTUALITY

Řemeslný den

jsme uspořádali v úterý 6. prosince. Připravili jsme ho ve spolupráci se SOU Sedlčany a do našich moderně vybavených odborných učeben jsme pozvali i žáky základních škol v okolí - 2. ZŠ Propojení Sedlčany a ZŠ a MŠ Vrchotovy Janovice. Žáci si měli možnost vyrobit vánoční zápich z přírodnin, kovový svícen, ozdobit perníčky a muffiny.

Foto zde.

Mikulášská nadílka

V pondělí 5. prosince nás navštívil Mikuláš se svojí družinou. V knize hříchů a dobrých skutků měl zapsáno vše. A tak se trestalo i nadělovalo.

Foto zde.

Video zde.

Vánoční jarmark a dílny

V sobotu 26. listopadu jsme měli milou příležitost pozvat do školy širokou veřejnost na Vánoční jarmark a dílny. V přízemí budovy si mohli návštěvníci ve vánočních dílnách vyrobit vánoční přání, drobnou vánoční dekoraci, nazdobit perníčky a malou keramickou ozdobu. V 1. patře mohli navštívit místnost s vánočními tradicemi a fotokoutkem, vánoční kavárnu s mnoha dobrotami a samotný vánoční jarmark. Celá akce byla prodchnutá velmi milou a srdečnou atmosférou, za níž vděčíme a děkujeme všem zúčastněným!

Foto zde.

Netradiční Vánoce v muzeu

se jmenovala akce, kterou sedlčanské muzeum zahájilo adventní období. Navštívili ji i žáci 7. třídy. Mohli si prohlédnout práci zručných řemeslníků i něco si zakoupit, ať už drobný dárek nebo nějakou dobrotu.

Foto zde.

Kocourek Modroočko

Ve středu 23. listopadu se naši předškoláci a žáci 1. až 4. třídy vydali do sedlčanského divadla na muzikálové představení Kocourek Modroočko v nastudování divadelního souboru ZUŠ Příbram. Moc se všem líbilo!

Fotky a video zde.

Přerušení provozu MŠ

Z důvodu velkého počtu odhlášených dětí z docházky bude provoz naší MŠ v pátek 18. listopadu 2022 přerušen. Více zde.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Na pátek 18. listopadu 2022 vyhlašuje ředitel školy volný den pro žáky ZŠ, a to z organizačních a technických důvodů. Více zde.

Drakiáda

Celoškolní projekt "Drakiáda" se uskutečnil těsně před podzimními prázdninami, v úterý 25. října. Naučili jsme se díky němu vyrobit a zdobit draka, starší žáci si své dovednosti zdokonalili. Díky prezentacím, které si připravili osmáci, jsme se dozvěděli o tradici pouštění draků u nás i v jiných zemích.
Počasí nám přálo, draci krásně létali a my jsme se dobře bavili. Co víc si přát!

Fotky zde.

Vytrvalostní běh v Sedlčanech

Ve středu 12. října se vybraní žáci školy zúčastnili závodu ve vytrvalostním běhu v Sedlčanech. Všem žákům, kteří nás reprezentovali, děkujeme a Jakubovi Vávrovi blahopřejeme k vítězství!

Foto zde.

Video zde.

Výstava včelařů ve Vrchotových Janovicích

Ve čtvrtek 8. září a v pátek 9. září se žáci 1. až 4. třídy vydali vláčkem do Vrchotových Janovic na včelařskou výstavu, kterou místní spolek včelařů uspořádal ke svému 140. výročí založení. K vidění byly historické i moderní chovatelské potřeby. Výstavou nás prováděl včelařský mistr, pan Miroslav Dvořák. V jeho podání bylo povídání o včelách nabyté informacemi, zajímavostmi i lehkým humorem, jak už to u něj bývá. Domů jsme odjížděli nejen s drobnými dárky, ale hlavně obohaceni o krásný zážitek.

Fotky zde.

Zahájení školního roku 2022/2023

V první školní den jsme se za přítomnosti vedení obce sešli na školním hřišti, abychom zde slavnostně zahájili letošní školní rok. Srdečně jsme přivítali nejen nové prvňáčky, ale i všechny ostatní žáky a popřáli jim v nastávajícím roce hodně zdaru.

Foto zde.

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2022/2023

Nový školní rok zahájíme ve čtvrtek 1. září 2022 v 8:30 hodin na školním hřišti
(v případě nepříznivého počasí v tělocvičně).

Prosíme žáky o včasný příchod (již v 8.15). Vyučování bude končit do 10:00 hodin.

Školní družina bude otevřena od pátku 2. září.
Obědy ve školní jídelně budou mít všichni žáci školy přihlášené od 2. září.

Pokud o oběd nebude mít žák zájem, je nutné jej individuálně odhlásit
u paní hospodářky M. Havelkové (tel.
607 026 765).

Informace o organizaci školního roku 2022/2023 zde.

Na zahájení školního roku srdečně zveme nejen žáky, ale i jejich rodiče.

Těšíme se na Vás!