Office 365

Od 1. ledna 2016 zavádí naše škola cloudovou službu Office 365 ProPlus. Všichni žáci dostanou po dobu jejich docházky k dispozici:

Služby Office 365 obsahují rozsáhlé funkce ochrany osobních údajů a nevyužívají žádné informace k reklamním účelům. Díky nepřetržitému zálohování je jistota, že data budou vždy k dispozici se zárukou 99,9% dostupnosti.

Úložiště OneDrive je plně soukromé a nikdo ze školy ani odjinud nemá možnost ani oprávnění sledovat uložené dokumenty.

Heslo pro přihlášení do služeb se nikde neukládá, v případě jeho zapomenutí je nutno zajít za metodikem ICT, který má oprávnění vytvořit dočasné heslo, které si žák poté změní.

Po ukončení školní docházky (na závěr 9. třídy) či odchodu žáka ze školy se licence deaktivují a z Office se stanou pouze čtečky souborů (dokumenty nelze upravovat). Rovněž úložiště OneDrive je aktivní po dobu školní docházky, po jejím ukončení musí žák své dokumenty nahrát jinam, toto školou zabezpečené úložiště mu zanikne.

V případě zájmu se mohou na školu obrátit přímo žáci nebo jejich rodiče (zákonní zástupci). Žádost o službu není nutné vyřizovat osobně, stačí zaslat e-mail na adresu admin@zskosovahora.eu, ve kterém je nutné uvést následující údaje:

Počáteční aktivaci, instalaci a správu provádí žáci sami bez asistence školy.

Kontaktní osoba: