Rorýsí škola

27. 4.: Rorýsi ve výuce 2. třídy

Podporujeme ochranu rorýse obecného vyvěšením hnízdních budek na budovy školy. A abychom se o rorýsích něco dozvěděli, rorýsí tematiku jsme zařadili i do výuky. Například druháci si vytvořili o hodině pracovních činností vlastního rorýse. Z papíru. Fotky jejich tvorby jsou zde.

28. 4. se druháci podívali na rorýsí život, jejich potravu, věk a různé zajímavosti o nich. Vše zpracovali ve skupinách do papírových prezentací a rozšířili si obzor svých informací o rorýsech. Fotky zde.

14. 4.: Instalace hnízdních budek pro rorýse

Protože se rychle blíží čas příletu rorýsů z jejich afrických zimovišť, instalovali jsme dnes celkem osm hnízdních budek na obě budovy školy. Budky vyrobili žáci v hodinách Pracovních činností a Kutila. Děkujeme obci Kosova Hora za zapůjčení techniky a pánům P. Vršeckému a J. Vyskočilovi za vyvěšení budek. Fotky z výroby a instalace budek zde.

Více o rorýsovi se můžete dozvědět na www.rorysi.cz, pokud se chcete sami aktivně zapojit do sledování příletu poslů jara, klikněte na webové stránky projektu „Jaro ožívá“ www.springalive.net.

4. 3.: Budky pro rorýse

Jak jsme již informovali ve vánočním čísle Kosáka, naše škola usiluje o zapojení do projektu Rorýsí škola, který má za cíl vytvořit vhodná hnízdní prostředí pro tento mizející ptačí druh. Žáci 6. a 7. třídy se o rorýse zajímali v hodinách přírodopisu a zjišťovali podrobnosti z rorýsího života. Vytipovali jsme vhodná místa pro umístění hnízdních budek na obou budovách školy. V současné době probíhá výroba těchto budek při hodinách Kutila a Pracovních činností tak, abychom mohli hotové budky začátkem dubna instalovat. Fotky z výroby budek si můžete prohlédnout zde.