8. třída

8. třída (2023/2024)

Třídní učitelka: Mgr. Zuzana Chlastáková

Asistent pedagoga: Bc. Zuzana Drýková


7. třída (2022/2023)

Třídní učitelka: Mgr. Zuzana Chlastáková

Asistent pedagoga: Bc. Zuzana Drýková


Vánoční pečení

Pár dnů před Vánoci jsme neodolali staré české tradici a upekli jsme si výborné linecké cukroví. 

Foto zde. 

6. třída (2021/2022)

Třídní učitelka: Mgr. Zuzana Chlastáková

5. třída (2020/2021)

Třídní učitelka: Mgr. Zuzana Chlastáková

4. třída (2019/2020)

Třídní učitelka: Mgr. Magdaléna Chládková

Těšíme se na prázdniny

Poslední týden školního roku jsme si zpestřili vyráběním mořského světa.

Pěstitelské práce

V polovině února je nejvyšší čas si předpěstovat sadbu paprik. Zaseli jsme kapie i ostré papričky. Předpěstované rostlinky si na jaře odneseme domů, abychom si

v létě mohli pochutnat na vlastních bio výpěstcích.

Fotky zde. 

Výtvarná výchova - malování na dřevo.

Fotky zde. 

3. třída (2018/2019)

Třídní učitelka: Petra Kuthanová

2. třída (2017/2018)

Třídní učitelka: Mgr. Martina Váchová

Stanoviště

Páteční výuka většinou neprobíhá v lavicích, ale v pohybu. Děti se rozdělí na dvojice či trojice. Pak pracují určený čas (5-6 minut) na tzv. stanovištích. Zde řeší různé úkoly. Konkrétně v pátek 16. února měly nachystané sčítání a odčítání do 10, sčítání a odčítání do 100, zaokrouhlování, slovní úlohy, tangramy a sestavování obrazce podle předlohy. Fotky ZDE.

Svátek zamilovaných

1. a 2. třída neopomněla při pracovních činnostech svátek svatého Valentýna. Dopoledne jsme si připomněli, proč se vlastně tento svátek slaví. Čtvrtou hodinu jsme pak věnovali výrobě papírových přání pro ty, které máme nejraději – pro naše maminky a tatínky. Fotky ZDE.

Výlet do knihovny

V úterý 13. 2. 2018 jsme vyrazili na exkurzi do Městské knihovny v Sedlčanech. Zážitkem byla už samotná jízda vláčkem do sousedního města. Ta nám rychle uběhla, stejně jako cesta od vlaku do knihovny. V knihovně na nás čekal pestrý program. Žáci si zopakovali, jak vzniká kniha, co dělá autor a co dělá ilustrátor. Hádali z krátkých ukázek, o jakou knihu se jedná, prohlíželi si ilustrace v knihách. Nakonec jsme si prošli celou knihovnu, děti poznaly, že umět abecedu je opravdu důležité a vydali jsme se na cestu zpět. Na cestu nám svítilo sluníčko a my měli radost, že jsme společně prožili hezký den a ještě se něco nového naučili. Fotky ZDE.

Zábavná prvouka

O hodině prvouky jsme se věnovali lidským vlastnostem. Děti namalovaly skřítka Zlobidla a skřítka Vzorňáka. K nim pak přiřazovaly dobré a špatné vlastnosti.

Fotky ZDE.

Domečky pro skřítky 

Na podzim vedly naše kroky do kolihovského lesa. Cestou jsme si všímali toho, jak se příroda připravuje na zimu - listí se zabarvuje a opadává. Děti si zasoutěžily v hodu šiškou na cíl a nezapomněly ani na lesní skřítky. Těm postavily domečky, aby se měli v zimě kam ukrýt.

Fotky ZDE.