4. třída

4. třída (2023/2024)

Třídní učitelka: Mgr. Dominika Nosková

Asistentka pedagoga: Jana Pištěková, DiS.


3. třída (2022/2023)

Třídní učitelka: Mgr. Dominika Mňuková

Asistentka pedagoga: Jana Pištěková, DiS.


Palačinky

Ke Dni dětí jsme si ve školní kuchyňce usmažili výborné palačinky.

Fotky zde. 

Pěstitelské úspěchy

Ve čtvrtek 22. září jsme se o pracovních činnostech vrhli na sklizeň mrkve, kterou jsme na jaře zaseli. Úroda byla nadmíru hojná. Ve školní kuchyňce jsme si pak ještě stihli udělat mrkvový salát s medem a výbornou mrkvovou pomazánku, po které se jen zaprášilo. 

Fotky zde. 

2. třída (2021/2022)

Třídní učitelka: Mgr. Jana Němcová

Asistentka pedagoga: Jana Pištěková, DiS.

Naše vánoční besídka

Ve středu 22. prosince jsme v naší třídě  měli vánoční besídku. Pustili jsme si příběh o narození Ježíška, zazpívali koledy, vyrobili svícen z jablíčka nebo pomeranče a rozdali si dárky. Moc nás potěšily vánoční pozdravy od našich medvědů. 

Fotky zde. 

Pečení perníčků

Ve čtvrtek 9. prosince jsme si o pracovních činnostech upekli perníčky, kterými jsme ozdobili náš vánoční stromeček. 

Fotky zde. 

Medvěd Flóra - závěr

S našimi medvědy jsme se rozloučili v úterý 9. listopadu. Nejprve jsme vytvořili mapu světa a do ní jsme zakreslili nový domov každému méďovi i jeho cestu. Do kufru jsme medvědům sbalili všechny potřebné věci. Každý medvěd dostal od svého kamaráda dopis na rozloučenou. Paní Křenková medvědy zavezla na letiště.
Mějte se krásně, kamarádi!

Fotky zde. 

Medvěd Flóra - pokračování

Paní Křenková se na nás i naše medvědy přišla podívat opět v úterý 2. listopadu. V knize jsme se dočetli, že Flóra potřebovala ošetřit. Proto jsme i našim medvědům ošetřili jejich šrámy. Obvazy, které nám zbyly, jsme namočili do tiskařské barvy a obtiskli jsme je na papír. Každý z nás si tak vytvořil svoji první grafiku - monotisk. Stačilo se pak na monotisk zakoukat a ejhle, už jsme v něm nacházeli hady, stromy, ponožky, šatičky a spoustu dalších věcí, které jsme jenom dokreslili. Namalovali jsme si také krásné podzimní obrazy míst, kde jsme medvědy našli. 

Fotky zde. 

Výtvarný projekt "Medvěd Flóra"

Ve čtvrtek 7. října nás navštívila opravdová výtvarnice ze ZUŠ Sedlčany, paní Vlaďka Křenková. Společně s ní jsme na školní zahradě našli ztracené medvídky. Utěšili jsme je, pomazlili a pustili se do výtvarného tvoření. Nejdříve jsme si nakreslili, jak byli méďové rozcuchaní a jaká byla jejich srst po učesání. Suchými pastelami jsme nakreslili celého medvěda i jeho vybraný detail. Poté jsme medvídkům navrhli obklady do jejich krásné koupelny i s bublinami mýdla. Medvídkům jsme našli místo ve třídě. Teď s námi poslouchají knížku "Můj medvídek Flóra", kterou čteme. 

Fotky zde. 

1. třída (2020/2021)

Třídní učitelka: Mgr. Jana Němcová

Asistentka pedagoga: Jana Pištěková, DiS.

Hraní v 1. třídě

V pátek 19. února nás v 1. třídě navštívila Vendulka Vrzalová. Důvod její návštěvy byl prostý - hráli jsme si. Seznámila nás s pěti deskovými a karetními hrami, které podporují fantazii, prostorovou představivost a kombinatoriku. Jinými slovy, podporují a rozvíjejí dovednosti, jež jsou potřebné pro úspěšnou školní práci. Představené hry jsme dostali darem od MAS Sedlčansko.

Fotky zde. 

Masopustní úterý

Úterý 16. února jsme si zpestřili karnevalem.

Fotky zde. 

Dílenské práce

Pátek před jarními prázdninami jsme si zpestřili výrobou ježka ze dřeva. Dřevěný polotovar jsme opracovali, natloukli bodliny z hřebíků, domalovali obličej a ježci byli na světě. Jeden hezčí, než druhý! Ze své práce jsme měli velikou radost.

Fotky zde. 

Bobování

V pátek 8. ledna jsme šli do parku vyzkoušet, jak to frčí na sněhu, který konečně napadl!

Fotky zde. 

Hudební výchova v 1. třídě

Udržujeme se v rytmu. Je to SUPER!

Video zde. 

Podzimní tvoření prvňáčků

Naši šikovní prvňáčci si svými podzimními výrobky dokázali krásně vyzdobit třídu.

Fotky zde.